دیوارکوب

ابزار های دیوارکوب سفالی

ابزار های دیوارکوب

ابزار های دیوارکوب سفالی

در اینجا وسایل مورد نیاز برای نقاشی روی سفال رو بهتون میگیم

با ما در آماندا همراه باشید…

نکته:

هرگز قلم های که کارایی خود را از دست داده اند و نوک آنها خراب شده است را دور نیندازید زیرا برای رنگ کردن مرکز گل ها مناسب است.

 

حتما بخوانید: آموزش نقاشی روی سفال با رنگ اکریلیک

 

برای نقاشی روی سفال، چند تا وسیله اصلی نیاز داریم:

ظرف سفالی

رنگ اکریلیک

قلمو

سمباده

چسب چوب

گیره بشقاب

خرید دیوارکوب سفالی

ابزار های دیوارکوب

ظرف سفالی

ابزار های دیوارکوب سفالی

ظرف های سفالی اولین چیزی است که شما به آن احتیاج دارید تا نقاشی های زیبایتان را روی آن بکشید.

ابزار های دیوارکوب

خرید دیوارکوب عاشقانه 

رنگ اکریلیک

رنگ های اکریلیک به دو دسته پایه حلال آب و پایه حلال نفتی تقسیم میشوند که معمولا از نوع پایه حلال آب استفاده میشه چون غلظت مناسبی دارن و پوشش مناسبی هم روی سطوح دارند و حتی زود خشک میشوند و بو ندارند و مهمتر اینکه قابلیت شستشو دارند.

این رنگ ها سه نوع مات و نمیه مات و براق دارند. 

ابزار های دیوارکوب

قلمو

قلمو هایی که در این کار استفاده میکنیم از نوع سر سخت و سرگرد است که سایز های مختلفی دارد و بستگی به کارمون از شماره های مختلفش استفاده میکنیم.

ابزار های دیوارکوب

سمباده

سمباده رو هم برای این نیاز داریم که قبل از شروع کار روی ضرف سفالی بکشیم تا سطحش صاف بشه. هرچی شماره سمباده کمتر باشه سمباده زبرتره و هرچی شمارش بیشتر باشه سمباده نرم تره هست.

ابزار های دیوارکوب

چسب چوب

چسب چوب رو از نوع بی رنگش باید استفاده کرد که بعد از خشک شدن روی کار مشخص نباشه. برای اینکه رنگ به خورد ضروف سفالی نره قبل از شروع کار یک یا دو لایه چسب رقیق شده (با آب) رو روی ظرف میزنیم. البته بعضی ها معتقدند که چسب چوب نزدن بهتره چون رنگ بهتر جذب سفال میشه در کل چسب چوب نزدن بهتره چون رنگ بهتر روی سفال میشینه چسب چوب سطح کار رو لیز میکنه که رنگ روی سطح سفال لیز میخوره در کل تصمیم با خود شماست.

ابزار های دیوارکوب

گیره بشقاب

اگر میخواید دیوارکوب سفالی نقاشی کنید حتما گیره بشقاب تهیه کنید و با چشب 123 یا چسب حرارتی گیره رو به بشقاب وصل کنید تا بتونید به راحتی روی دیوار بچسبونید.

 

یک توضیح مختصر هم درمورد روش کار بهتون میگیم

ابتدا باید ضرف سفالی را سمباده بزنید تا سطح بشقاب صاف بشه و با دستمال مرطوب روی بشقاب بکشید تا کاملا تمیز بشه قبل از رنگ آمیزی همتطور که بالا گفتیم بعضی ها یکی دو لایه چسب روی سفال میزنند. برای رنگ کردن رمینه کارتون میتونید از ابر اسفنجی نرم یا قلمو تخت نرم استفاده کنید. (قلمو سرتخت شماره 22 یا 24 مناسبه)

برای اینکه رنگ کل سطح بشقاب رو پوشش بده باید دو سه دست رنگ بزنید و بین هر بار که رنگ آمیزی میکنید باید جچند دقیقه صبر کنید تا رنگ خشک شود و بعد رنگ جدید را بزنید. اگر از رنگ های روشن استفاده میکنید تعداد دفعات رنگ آمیزی را بیشتر کنید. و بعد از آن طرح مورد نظر رو روی سفال نقاشی کنید.

 

امیدوارم این مقاله ابزار های دیوارکوب سفالی  برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشید به خوبی آشنایی کامل با ابزار های دیوارکوب سفالی را به دست آورده باشید.

اگر قصد خرید انواع دیوارکوب سفالی _ دیوارکوب چوبی _ دیوارکوب مکرومه را دارید حتما به فروشگاه آماندا بروید و در آنجا میتوانید دیوارکوبی را که دوست دارید سفارش دهید.

 

 

محصولات پرفروش:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *