دیوارکوب

تاریخچه دیوارکوب – تاریخچه بشقاب دیوارکوب سفالی

تاریخچه دیوارکوب ها فروشگاه آماندا

تاریخچه دیوارکوب

یکی از زیبا ترین و جذاب ترین شکل دیوارکوب ها دیوارکوب های عاشقانه و فانتزی هستند. با ما در فروشگاه آماندا همراه باشید تا توضیحات بیشتری درباره دیوارکوب و تاریخچه دیوارکوب به شما بگوییم.

در معنای کلی درست کردن دیوارکوب سفالی به وسیله نقاشی است. و مهارت زیاد و خیلی خاصی میخواهد تا طرح های روی دیوارکوب خیلی زیبا کشیده بشود.

خرید دیوارکوب سفالی

تاریخچه دیوارکوب ها فروشگاه آماندا

تاریخچه بشقاب دیوارکوب

به احتمال بیشتر منشا اصلی انواع دیوارکوب سفالی و دیوارکوب چوبی و دیوارکوب مکرومه ایران بوده است. که استفاده از دیوارکوب های زینتی در غرب و در یونان باستان بوده است. اسفتاده از این عنصر در خانه ها و دکوراسیون های مخصوص افراد ثروتمند و ساختمان های مهم بوده است. یونانی ها آموخته بودند که با اسفاده از دیوارکوب ها بافته دیوار هارا بپوشانند. رومیان نیز برای دیوارکوب ها ارزش بسیار زیادی قائل بودند اما آنها خود دیوارکوب درست نمیکردند. بلکه از ایران و هند و مصر و بابل وارد میکردند. برای نمونه در قرن نخست میلاد مسیح نرو فرمان داد که برای اجرای تاتر یه سایبان بزرگی با اجرا کردن طراحی که آپولو را درحال راندن ارابه است را در دیوارکوب نقاشی بکشند.

حتما بخوانید: آموزش نقاشی روی سفال با رنگ اکریلیک

دیوارکوب فانتزی

تاریخچه دیوارکوب ها فروشگاه آماندا

خرید دیوارکوب چوبی

تاریخچه استفاده از دیوارکوب ها

نقش دیوارکوب ها طی قرن های متفاوت از منابع زیادی به دست آمده است منابعی مانند نقاشی اولیه نگاره دیوارکوب ها طراحی زیبا و غیر قابل توصیفی بوده است. طرح های دیوارکوب ها در طی 2000 (دو هزار سال) پیش در مصر باستان با استفاده از نقطه و نوار های بایک و زیکزاک ها و موج های تزئینی بود. قطبی ها دارای فرشینه های با طرح های ساده و جسورانه بوده اند. در قرن چهارم میلادی قطبی ها با اسفاده از مایه های مسیحی نقش های نمادین و با پیچیدگی بیشتری پدید آوردند. مصریان مرده های خود را با لباس های کامل و نیم تنه های نظامی و پیراهنی از جنس کتان که دارای تکه دوزی های ظریف بوده تغال از فرشینه های قطبی ها اسفاده میکردند که بیشتر این فرشینه ها از جنس پشم یا ابریشم بوده است به خاک می سپارند.

تاریخچه دیوارکوب ها فروشگاه آماندا

ویژگی های فرشینه های قطبی

با قرار دادن تصویر در جهات مختلف به وسیله نهادن پود تارها بافته میشد که شکل رج ها صاف بوده و در نتیجه کار بیشتر شبیه یک گلدوزی بود. فرشینه های پرو یکی از تنها آثار  ارزشنمندی است که تار روزگار ما رسیده است. تنها علت ماندگاری این فرشینه ها این است که خشکی آب و هوای منطقه ها و دفن شدن در آرامگاه ها باعث حفظ این فرشینه ها شده است. این فرشینه ها نه تنها برای پیچیدن دور مردگان استفاده میشد بلکه یکی از لباس های فاخر و ارزشمندی به حساب می آمد. از این بافته ها برای روی قبر ها استفاده میکردند. پادشاهی اینکاها در قرن یازدهم این بافته ها را تحسین کرده و ارزشمند دانسته بود. زمان تسخیر سرزمین اینکاها توسط اسپانیایی ها به بافتن پوشش های زره مانندی پرداختند که 300 (سیصد) سال طول کشید و نقشه های بافت خود را تغییر دادند که حیوانات و نماد مسیحی در این نواع بافته ها استفاده کرده اند.

تاریخچه دیوارکوب ها فروشگاه آماندا

دیوار گالری طرفداران زیادی دارد، اما اگر به دنبال روشی متفاوت برای تزئین دیوارهای خود هستید، افراد شیک پوش شروع به نمایش بشقاب های دیوارکوب سفالی خود به عنوان هنر دیواری کرده اند.

مطمئناً ایده جدیدی نیست. ممکن است آن را با خانه پدربزرگ و مادربزرگ خود مرتبط کنید، و این روند حداقل از دوران ویکتوریا آمده و رفته است. همه چیز واقعاً در نهایت به مد باز می گردد.

آویزان کردن بشقاب ها روی دیوار علاوه بر اینکه به شما امکان می دهد قطعات مورد علاقه خود را که ممکن است زیاد مورد استفاده قرار نگیرند به نمایش بگذارید، همچنین راهی عالی برای اضافه کردن طرح و رنگ به فضای شما است. و در حالی که دیوارکوب سفالی ممکن است اولین چیزی باشد که به ذهن می رسد، ظاهر را می توان به روش های مختلفی به روز کرد، از بشقاب هایی که انتخاب می کنید تا سبک اتاقی که در آن آویزان شده اند.

جمع بندی

در مقاله بالا دانستیم که دیوارکوب ها دارای ارزش بسیاری بوده اند که فقط یک نمونه از این فرشینه ها به روزگار های امروز رسیده است.

امیدواریم مقاله تاریخچه دیوارکوب برای ما مفید بوده باشد

همچنین بخوایند:

5 مورد از بهترین دیوارکوب های سفالی

دیوارکوب را کجا نصب کنیم

 

محصولات پرفروش:

 

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *